ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ПЕРШОЇ СЕСІЇ ТА ПОДОЛАТИ СТРЕС ПЕРЕД ІСПИТОМ?

   У вівторок 12 листопада 2024 року о 12:20 фахівці психологічної служби провели просвітницький онлайн захід на тему: «Як підготуватися до першої сесії та подолати стрес перед іспитом?» до якої залучилися також і студенти кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи.

Хвилювання перед іспитом – це нормально, але цього не можна сказати про паралізуючий страх. Від сильного переживання багато людей забувають все, що знали і відчувають почуття розгубленості і безпорадності. Стрес заважає зосередитися, і людина стає нездатною відтворити потрібну інформацію. Що ж є причиною страху перед іспитом? причина стресу – звичне негативне мислення. Ми несвідомо привчили свій розум мислити негативно. Люди уявляють собі небажаний результат подій, малюючи в голові картинки і переживаючи це так, як ніби провал вже стався. Паралізуючий страх, хвилювання перед іспитом, тривожність – це емоції, викликані нашими власними думками. Перед іспитом калейдоскоп думок у багатьох людей не має ніяких райдужних відтінків. Наприклад, страх виникає від думки, що на іспиті очікує повний провал і за цим послідує відрахування або, що викладач ставиться упереджено і, зрозуміло, задасть безліч додаткових питань. Невідомість – другий лякаючий фактор. Невизначеність і незвична обстановка провокують виникнення страху і тривоги перед іспитом. Студент не знає, які питання його очікують, що він відповість і як це сприйме екзаменатор.

  1. Зменшити вплив негативних емоцій перед іспитом допоможуть перевірені способи. Професорсько-викладацький склад кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи хоче надати кілька дієвих порад, як побороти страх перед таким важливим заходом:
  2. Перестаньте себе «накручувати». Не допускайте думки про можливе фіаско, як про кінець біографії. Вдумайтеся і зважте, що станеться, якщо на іспиті Вас чекає провал. Ймовірно, що наслідки не настільки фатальні, як здається на перший погляд. Згадайте популярну приказку «Що не робиться – все тільки на краще». Наслідки фіаско зовсім не така катастрофа, яку малює уява.
  3. Завчасно до іспиту складіть план вивчення матеріалу і неухильно дотримуйтесь його. Так буде видно успіхи та проблемні області. Відчуття, що ситуація під контролем – безцінне. Якщо через тривоги перед іспитом відбувається порушення сну і постійне почуття занепокоєння, то рекомендується прийняти легке заспокійливе. Головне не перестаратися.
  4. Підготуйте шпаргалки. Не варто сподіватися, що вдасться списати. Розраховуйте тільки на знання. Шпаргалки додадуть впевненості. Знання того, що є план «Б» заспокоює. Крім того, при написанні шпаргалок Ви повторите вже пройдений матеріал і просвіжите знання.
  5. Відпочиньте від підготовки до іспиту фізичними вправами або прогулянкою. Мозок після відпочинку, навіть нетривалого, працює в кілька разів продуктивніше. Швидкого зниження напруги і усунення хвилювання перед іспитом можна домогтися дихальними вправами. У стресових ситуаціях навчитеся повільно і глибоко дихати, розправляючи грудну клітку. Насичення організму киснем і розміреність дій здатні впоратися навіть з панічним страхом перед іспитом.
  6. Не забувайте, що заспокоїтися перед іспитом неможливо, якщо допускати негативні думки. Позитивний настрій – основа спокою і впевненості у власних силах. Важливо навчитися керувати емоціями, щоб страх і хвилювання не застали Вас зненацька в самий невідповідний момент.
  7. Як управляти хвилюванням і тривогою? У стресових ситуаціях все ми переживаємо сильні емоції. Щоб емоційні потрясіння не вибивали з колії і не заважали в відповідальні моменти життя, варто навчитися контролювати хвилювання і тривогу завжди, а не тільки перед екзаменом. Для цього: Завантажуйте мозок розумовою діяльністю не тільки в період сесії та іспитів, а й повсякденно.
  8. Мисліть позитивно і оптимістично. Займайтеся аутотренінгом. Переводите енергію, яка витрачається на занепокоєння в творчість. Зробіть спорт своїм кращим другом. Допомагайте оточуючим, щоб відчувати себе потрібним. Не тримайте в собі негатив і негативні емоції – вимовляє. Знімають стрес шляхом перегляду хорошого фільму, читання книг, прогулянки на свіжому повітрі. Частіше відвідуйте музеї та виставки. Подорожуйте. Відвідайте місця в своєму місті, в яких ще не були. Сприйняття прекрасного і нового сприяє позбавленню від стресу. Застосовуючи ці поради регулярно, ніякої іспит не буде Вас лякати і викликати паніку. Головне пам’ятати – стрес викликають власні думки.   Не допускайте негатив в свій розум і все обов’язково вийде!

Щиро дякуємо Психологічній службі університету та Дирекції навчально-наукового інституту педагогіки і психології за проведений захід.


 

ТУРНІР З ВОЛЕЙБОЛУ ДО ДНЯ СТУДЕНТА

   З нагоди святкування величного ювілею Сумського державного педагогічного університету імені Антона Семеновича Макаренка 11 листопада 2024 року з ініціативи студентського самоврядування Університету відбулися змагання з волейболу між командами студентів та викладачів «Виклик поколінь 2024». У змаганнях взяли участь представники від студентства факультетів та інститутів нашої альма матер та корпус викладачів Університету – Валерій Кисельов, Андрій Красилов, Олександр Депутат, Олексій Знобей, Антон Власенко, Олег Шумаков та Сергій Дєнєжніков. З рахунком 2:1 перемогла команда викладачів, але присвятила свою перемогу підростаючому поколінню студентів.

Волейбол - олімпійський вид спорту з 1964 року. Волейбол - неконтактний, комбінаційний вид спорту, де кожен гравець має свою спеціалізацію на майданчику. Найважливішими якостями для гравців у волейболі є стрибучість для можливості високо піднятися над сіткою, реакція, координація, фізична сила для ефективних ударів.

Щиросердешно дякуємо адміністрації університету та студентському самоврядуванню Університету за організацію турніру та приголомшливу підтримку студентів та викладачів навчально-наукового інституту педагогіки і психології.

СИМВОЛ СВОБОДИ І НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

    23 серпня Україна відзначає День Державного прапора, який став уособленням прагнень українського народу до свободи й незалежності та символом єдності, нескореності та гідності нації. У день проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року прапор Незалежності України народні депутати внесли до зали пленарних засідань.

До святкування Дня Державного прапора приєднався і колектив кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи.

Нехай серця наповнюються гордістю за нашу Батьківщину, а синьо-жовті прапори майорять у всіх частинах світу, символізуючи нашу єдність у зміцненні суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України!

Слава Україні! Разом переможемо!

ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Менеджмент у сучасному закладі освіти: проблеми, пошуки, перспективи»

21 травня 2024 року кафедрою менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка було проведено ІІ МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «МЕНЕДЖМЕНТ У СУЧАСНОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ: ПРОБЛЕМИ, ПОШУКИ, ПЕРСПЕКТИВИ». Конференція присвячена 100-річчю Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Мета конференції: надання широкій  академічній громаді можливостей обміну актуальними ідеями та позитивним досвідом підготовки менеджерів освіти в кризових умовах сучасного інформаційного суспільства; популяризація результатів наукових розвідок представників провідних університетів України та зарубіжжя; заохочення наукової молоді до науково-дослідницької діяльності.

Модератор конференції: доцент кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат філософських наук, доцент Тетяна ГЕРАЩЕНКО.

З вітальними словами до учасників конференції звернулись: ректор Сумського державного педагогічного університету  імені А. С. Макаренка,  доктор педагогічних наук, професор Юрій ЛЯННОЙ; директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету  імені А. С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор Світлана КОНДРАТЮК.

До конференції долучились 180 учасників: керівники закладів освіти,  науковці, викладачі, докторанти, аспіранти, здобувачі освіти. Географічно на конференції представлено усі регіони України: Суми, Київ, Харків, Полтава, Львів, Дніпро, Хмельницький, Бердянськ, Глухів, Мелітополь, Біла Церква, Самбір. Серед зарубіжних партнерів – університети з Китаю, Болгарії, Словаччини, Таджикистану, Узбекистану та громадське об’єднання «Українці в Бонні» (Німеччина).

До участі у конференції було подано тези доповідей та наукові статті викладачів та здобувачів вищої освіти, які нині захищають суверенітет і територіальну цілісність України на фронті. Учасники конференції висловили слова подяки Збройним Силам України і хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих захисників.

На Пленарному засіданні виступили: перший проректор Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат наук з державного управління, професор, Заслужений працівник освіти України Любов ПШЕНИЧНА з доповіддю  «Менеджмент і лідерство»; завідувач кафедри української мови та літератури Сумського державного педагогічного університету  імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Олена СЕМЕНОГ з доповіддю «Мовна культура керівника сучасного закладу освіти»; завідувач кафедри  менеджменту та адміністрування Бердянського державного педагогічного університету, кандидат педагогічних наук, професор Василь КРИЖКО з доповіддю «Прогностичні реалії менеджменту освіти ХХІ століття»; професор кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету  імені В. Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор Андрій ТКАЧЕНКО з доповіддю «Педагогічна компетентність сучасного менеджера»; професор кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Сумського державного педагогічного університету                           імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор  Лариса         КОРЖ-УСЕНКО з доповіддю «Організація національно-патріотичного виховання української молоді: ідейні витоки та сучасні виклики»; доцент кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної освіти ДВНЗ Університет менеджменту освіти НАПН України, кандидат філософських наук, доцент Михайло ЖУК з доповіддю «Менеджмент формування людського капіталу 2022-2024+ (можливості освіти 4,0 та революції перенавичок)».

На платформах конференції (Менеджмент у сучасному закладі освіти: теорія, досвід, інновації, пошуки; Управління проектною діяльністю учасників освітнього процесу в сучасному закладі вищої освіти; Транснаціональна педагогічна взаємодія як чинник підвищення ефективності менеджменту закладу освіти) працювали секції: «Організаційно-педагогічне забезпечення підготовки менеджера освіти в Україні та країнах світу»; «Професійні компетентності менеджера освіти: інноваційна динаміка змісту, форм та методів  їх формування»; «Проблеми державного та муніципального управління освітніми та неосвітніми організаціями в Україні та країнах світу»; «Стратегічні пріоритети розвитку менеджменту освіти»; «Управління  проєктною діяльністю в  організації»; «Національний та світовий досвід інноваційної діяльності у сфері менеджменту освіти»; «Нормативно-правові аспекти менеджменту в Україні та країнах світу».

Конференція пройшла в атмосфері доброзичливості і конструктивності. Підводячи підсумки, керівники секцій подякували учасникам за цікаві та змістовні доповіді, наголосивши на важливості порушених у них питань і необхідності продовжувати подальші наукові дослідження з актуальних питань менеджменту і освіти.

Гостьова лекція Захарової І.О. в НУБіП України

Гостьова лекція Захарової І.О. в НУБіП України

         12 квітня 2024 року відбулася гостьова лекція кандидата педагогічних наук, доцента кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи  Ірини ЗАХАРОВОЇ на тему: «Академічна доброчесність, як актуальна проблема сучасності» в Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Під час лекції було надано інформацію щодо формування культури доброчесності у студентів, розкриті питання сутності академічної доброчесності та важливості її дотримання  учасниками освітнього процесу в умовах сьогодення.

         Також відбулася зустріч з завідуючим кафедрою нарисної геометрії,  комп’ютерної графіки та дизайну НУБіП України, доктором технічних наук, професором Пилипакою С.Ф., під час якої обговорено питання академічної доброчесності студентів університету.