ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Менеджмент у сучасному закладі освіти: проблеми, пошуки, перспективи»

21 травня 2024 року кафедрою менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка було проведено ІІ МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «МЕНЕДЖМЕНТ У СУЧАСНОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ: ПРОБЛЕМИ, ПОШУКИ, ПЕРСПЕКТИВИ». Конференція присвячена 100-річчю Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Мета конференції: надання широкій  академічній громаді можливостей обміну актуальними ідеями та позитивним досвідом підготовки менеджерів освіти в кризових умовах сучасного інформаційного суспільства; популяризація результатів наукових розвідок представників провідних університетів України та зарубіжжя; заохочення наукової молоді до науково-дослідницької діяльності.

Модератор конференції: доцент кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат філософських наук, доцент Тетяна ГЕРАЩЕНКО.

З вітальними словами до учасників конференції звернулись: ректор Сумського державного педагогічного університету  імені А. С. Макаренка,  доктор педагогічних наук, професор Юрій ЛЯННОЙ; директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету  імені А. С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор Світлана КОНДРАТЮК.

До конференції долучились 180 учасників: керівники закладів освіти,  науковці, викладачі, докторанти, аспіранти, здобувачі освіти. Географічно на конференції представлено усі регіони України: Суми, Київ, Харків, Полтава, Львів, Дніпро, Хмельницький, Бердянськ, Глухів, Мелітополь, Біла Церква, Самбір. Серед зарубіжних партнерів – університети з Китаю, Болгарії, Словаччини, Таджикистану, Узбекистану та громадське об’єднання «Українці в Бонні» (Німеччина).

До участі у конференції було подано тези доповідей та наукові статті викладачів та здобувачів вищої освіти, які нині захищають суверенітет і територіальну цілісність України на фронті. Учасники конференції висловили слова подяки Збройним Силам України і хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих захисників.

На Пленарному засіданні виступили: перший проректор Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат наук з державного управління, професор, Заслужений працівник освіти України Любов ПШЕНИЧНА з доповіддю  «Менеджмент і лідерство»; завідувач кафедри української мови та літератури Сумського державного педагогічного університету  імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Олена СЕМЕНОГ з доповіддю «Мовна культура керівника сучасного закладу освіти»; завідувач кафедри  менеджменту та адміністрування Бердянського державного педагогічного університету, кандидат педагогічних наук, професор Василь КРИЖКО з доповіддю «Прогностичні реалії менеджменту освіти ХХІ століття»; професор кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету  імені В. Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор Андрій ТКАЧЕНКО з доповіддю «Педагогічна компетентність сучасного менеджера»; професор кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Сумського державного педагогічного університету                           імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор  Лариса         КОРЖ-УСЕНКО з доповіддю «Організація національно-патріотичного виховання української молоді: ідейні витоки та сучасні виклики»; доцент кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної освіти ДВНЗ Університет менеджменту освіти НАПН України, кандидат філософських наук, доцент Михайло ЖУК з доповіддю «Менеджмент формування людського капіталу 2022-2024+ (можливості освіти 4,0 та революції перенавичок)».

На платформах конференції (Менеджмент у сучасному закладі освіти: теорія, досвід, інновації, пошуки; Управління проектною діяльністю учасників освітнього процесу в сучасному закладі вищої освіти; Транснаціональна педагогічна взаємодія як чинник підвищення ефективності менеджменту закладу освіти) працювали секції: «Організаційно-педагогічне забезпечення підготовки менеджера освіти в Україні та країнах світу»; «Професійні компетентності менеджера освіти: інноваційна динаміка змісту, форм та методів  їх формування»; «Проблеми державного та муніципального управління освітніми та неосвітніми організаціями в Україні та країнах світу»; «Стратегічні пріоритети розвитку менеджменту освіти»; «Управління  проєктною діяльністю в  організації»; «Національний та світовий досвід інноваційної діяльності у сфері менеджменту освіти»; «Нормативно-правові аспекти менеджменту в Україні та країнах світу».

Конференція пройшла в атмосфері доброзичливості і конструктивності. Підводячи підсумки, керівники секцій подякували учасникам за цікаві та змістовні доповіді, наголосивши на важливості порушених у них питань і необхідності продовжувати подальші наукові дослідження з актуальних питань менеджменту і освіти.

Гостьова лекція Захарової І.О. в НУБіП України

Гостьова лекція Захарової І.О. в НУБіП України

         12 квітня 2024 року відбулася гостьова лекція кандидата педагогічних наук, доцента кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи  Ірини ЗАХАРОВОЇ на тему: «Академічна доброчесність, як актуальна проблема сучасності» в Національному університеті біоресурсів і природокористування України. Під час лекції було надано інформацію щодо формування культури доброчесності у студентів, розкриті питання сутності академічної доброчесності та важливості її дотримання  учасниками освітнього процесу в умовах сьогодення.

         Також відбулася зустріч з завідуючим кафедрою нарисної геометрії,  комп’ютерної графіки та дизайну НУБіП України, доктором технічних наук, професором Пилипакою С.Ф., під час якої обговорено питання академічної доброчесності студентів університету.

Гостьова лекція доктора педагогічних наук Олени Жданової-Неділько

        4 квітня 2024 року відбулася гостьова лекція доктора педагогічних наук, доцента, завідувачки  кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Олени Жданової-Неділько на тему: «Менеджмент забезпечення академічної мобільності студентів за європейськими та міжнародними програмами в Україні».

Обґрунтовано, що освіта являє собою найважливішу цінність світової культури, яка виявляється в розумінні людини як вільної, творчої особистості. Авторкою наголошено, що провідна ідея освіти полягає у створенні системи, здатної забезпечити кожній особистості можливості отримання та вдосконалення вже набутих знань.

Аргументовано, що академічна мобільність – це період навчання, або наукового дослідження в іншій країні задля збільшення компетентності студентів в освітній галузі, в підтримці цінних зв’язків між студентами та академічним персоналом.

Гостьова лекція доцента кафедри Сергія Дєнєжнікова

        2 квітня 2024 року кандидатом філософських наук, доцентом кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи  Сергієм ДЄНЄЖНІКОВИМ відбулася гостьова лекція на тему: «Соціальні відносини в управлінні».

Лектором розкрито особливості соціальних відносин в управлінні у Китайській Народній Республіці, та підготовки іноземних студентів з КНР на кафедрі менеджменту освіти та педагогіки вищої школи з урахуванням ідей конфуціанства та буддизму.

Гостьова лекція

       28 березня 2024 року відбулася гостьова лекція доктора педагогічних наук, професора кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету        імені     В. Г. Короленка Андрія ТКАЧЕНКО на тему: «Організаційні та педагогічні засади управлінської діяльності   А. С. Макаренка в Трудовій колонії імені М. Горького».  Розкрито чинники формування індивідуальної управлінської концепції А. С. Макаренка та виокремлено етапи її становлення. Визначено складові нормативних та змістових засад управлінської діяльності А. С. Макаренка.