У 2024 році МОН України розпочало партнерство з компанією «SimLab Soft», інноваційним постачальником рішень у сфері віртуальної реальності. Для ознайомлення з особливостями використання VR-платформи SimLab в освітньому процесі МОН спільно із SimLab Soft організувало проведення вебінару, в якому активну участь взяли студенти та викладачі кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.
За останні кілька років віртуальна реальність перетворилася з іграшки в просунуту технологію для освіти, науки та бізнесу, що допомагає вирішувати важливі стратегічні завдання.
Віртуальна реальність – це штучно створена модель реальності, що проектуються в свідомість людини за допомогою технічних засобів і 3D моделювання. На сучасному етапі розвитку навіть більшою популярністю користується доповнена реальність, тобто внесення доповнень до реальності або ж накладення на існуючу картинку додаткових елементів за допомогою тих же технічних засобів. І хоча розробки в області ВР ведуться вже більше 50 років, справжню популярність технологія набула в 2015 році з виходом перших шоломів від компанії Oculus (компанію викупив Facebook за 2 млрд. дол.).
До слова сказати інвестиції в дану технологію колосальні. Такі компанії як Facebook, Google, HTC, Sony вкладають десятки і навіть сотні мільйонів доларів, передбачаючи революцію, яку віртуальна реальність може призвести. І аналітичні дані показують, що для цього є всі підстави. Так, згідно з останніми прогнозами в найближчі 5 років обсяг ринку світового обладнання VR буде збільшуватися в середньому на 58%, тобто більш ніж в 10 разів, за відносно невеликий період часу. Прогнозується, що до 2023 року в світі гаджетів віртуальної реальності буде вже більше 150 млн.
Існує кілька цікавих, комерційно успішних стартапів, що пропонують віртуальні тури по всіляким реальним або вигаданим місцям. Ви можете прогулятися по Парижу або сісти на поїзд на платформі 9 ½ і побувати в Хогвардсі.
З поступовим здешевленням технології Facility management отримує цілий ряд варіантів для застосування.
Віддалене навчання персоналу, що знаходиться в різних регіонах, країнах стає можливим завдяки підключенню до віртуальної реальності. Співробітники можуть отримувати візуальну інформацію, відточувати навички роботи в ході симуляцій, вчитися приймати рішення при імітації різних ситуацій. Завдяки ВР є можливість навчитися працювати на тому чи іншому обладнанні, обслуговувати складні об’єкти перебуваючи в офісі.
Вебінар зібрав близько 250 представників закладів вищої освіти України і зарубіжжя.