





30 травня 2025 року кафедрою менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка було проведено ІІІ МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «МЕНЕДЖМЕНТ У СУЧАСНОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ: ПРОБЛЕМИ, ПОШУКИ, ПЕРСПЕКТИВИ». Конференція присвячена 100-річчю Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
Мета заходу: надання широкій академічній громаді можливостей обміну актуальними ідеями та позитивним досвідом підготовки менеджерів освіти в кризових умовах сучасного інформаційного суспільства; популяризація результатів наукових розвідок представників провідних університетів України та зарубіжжя; заохочення наукової молоді (студентів, магістрантів, аспірантів, докторантів) до виконання наукових досліджень в аспекті, зазначеному в темі конференції.
Модератор конференції: Дєнєжніков Сергій Сергійович, кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
З вітальними словами до учасників конференції звернулись: ректор Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Заслужений працівник освіти України, доктор педагогічних наук, професор Юрій Олегович Лянной; директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор Світлана Миколаївна Кондратюк та завідуючий кафедрою менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Дєнєжніков Сергій Сергійович.
До конференції долучились керівники закладів освіти, науковці, викладачі, докторанти, аспіранти, здобувачі освіти. Географічно на конференції представлено усі регіони України: Суми, Харків, Полтава, Львів, Дніпро, Хмельницький, Бердянськ, Мелітополь, Біла Церква, Самбір. Серед зарубіжних партнерів – університети з Китаю, Болгарії, Словаччини, Таджикистану, Узбекистану та громадське об’єднання «Українці в Бонні» (Німеччина).
До участі у конференції було подано тези доповідей та наукові статті викладачів та здобувачів вищої освіти, які нині захищають суверенітет і територіальну цілісність України на фронті. Учасники конференції висловили слова подяки Збройним Силам України і хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих захисників.
На Пленарному засіданні виступили:
Крижко Василь Васильович, кандидат педагогічних наук, професор кафедри педагогіки Бердянського державного педагогічного університету з доповіддю «Екзистенціальні виклики сучасного менеджменту освіти»;
Басенко Руслан Олександрович, кандидат педагогічних наук, доцент, заступник директора з науково-педагогічної роботи, міжнародної та грантової діяльності, завідувач кафедри правознавства та фінансів Полтавського інституту економіки і права ЗВО «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» з доповіддю «Організаційно-педагогічні засади академічного менеджменту в реалізації концепції цілісної освіти особистості»;
Жук Михайло Васильович, кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри технологій навчання, охорони праці та інклюзивної освіти Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДВНЗ Університет менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук з доповіддю «Освітній менеджмент в умовах викликів і можливостей освіти»;
Шевченко Ольга Петрівна, магістр, Комунальний заклад Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти з доповіддю «Особливості розвитку професійної мотивації майбутнього керівника в умовах воєнного стану»;
Ткаченко Андрій Володимирович, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка з доповіддю «Українська асоціація Антона Макаренка в умовах повномасштабної війни: соціальні виклики та нові форми міжнародного діалогу»;
Галус Олександр Мар’янович, доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії «Психологічні засади управлінської діяльності менеджерів освіти».
На конференції було представлено такі секції: "МЕНЕДЖМЕНТ У СУЧАСНОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ: ТЕОРІЯ, ДОСВІД, ІННОВАЦІЇ, ПОШУКИ"; "УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В СУЧАСНОМУ ЗАКЛАДІ ВИЩОЇ ОСВІТИ"; "ТРАНСНАЦІОНАЛЬНА ПЕДАГОГІЧНА ВЗАЄМОДІЯ ЯК ЧИННИК ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕНЕДЖМЕНТУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ"
Щиро дякуємо всім учасникам, за атмосферу доброзичливості і конструктивності, за цікаві та змістовні доповіді, порушення важливих питань і сподіваємося на співпрацюу подальших наукових дослідженнях з актуальних питань менеджменту і освіти.
Збірник матеріалів конференції






21 травня 2024 року кафедрою менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка було проведено ІІ МІЖНАРОДНУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ «МЕНЕДЖМЕНТ У СУЧАСНОМУ ЗАКЛАДІ ОСВІТИ: ПРОБЛЕМИ, ПОШУКИ, ПЕРСПЕКТИВИ. Конференція присвячена 100-річчю Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
Мета конференції: надання широкій академічній громаді можливостей обміну актуальними ідеями та позитивним досвідом підготовки менеджерів освіти в кризових умовах сучасного інформаційного суспільства; популяризація результатів наукових розвідок представників провідних університетів України та зарубіжжя; заохочення наукової молоді до науково-дослідницької діяльності.
Модератор конференції: доцент кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат філософських наук, доцент Тетяна ГЕРАЩЕНКО.
З вітальними словами до учасників конференції звернулись: ректор Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Юрій ЛЯННОЙ; директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, професор Світлана КОНДРАТЮК.
До конференції долучились 180 учасників: керівники закладів освіти, науковці, викладачі, докторанти, аспіранти, здобувачі освіти. Географічно на конференції представлено усі регіони України: Суми, Київ, Харків, Полтава, Львів, Дніпро, Хмельницький, Бердянськ, Глухів, Мелітополь, Біла Церква, Самбір. Серед зарубіжних партнерів – університети з Китаю, Болгарії, Словаччини, Таджикистану, Узбекистану та громадське об’єднання «Українці в Бонні» (Німеччина).
До участі у конференції було подано тези доповідей та наукові статті викладачів та здобувачів вищої освіти, які нині захищають суверенітет і територіальну цілісність України на фронті. Учасники конференції висловили слова подяки Збройним Силам України і хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих захисників.
На Пленарному засіданні виступили: перший проректор Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, кандидат наук з державного управління, професор, Заслужений працівник освіти України Любов ПШЕНИЧНА з доповіддю «Менеджмент і лідерство»; завідувач кафедри української мови та літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Олена СЕМЕНОГ з доповіддю «Мовна культура керівника сучасного закладу освіти»; завідувач кафедри менеджменту та адміністрування Бердянського державного педагогічного університету, кандидат педагогічних наук, професор Василь КРИЖКО з доповіддю «Прогностичні реалії менеджменту освіти ХХІ століття»; професор кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор Андрій ТКАЧЕНКО з доповіддю «Педагогічна компетентність сучасного менеджера»; професор кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, доктор педагогічних наук, професор Лариса КОРЖ-УСЕНКО з доповіддю «Організація національно-патріотичного виховання української молоді: ідейні витоки та сучасні виклики»; доцент кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної освіти ДВНЗ Університет менеджменту освіти НАПН України, кандидат філософських наук, доцент Михайло ЖУК з доповіддю «Менеджмент формування людського капіталу 2022-2024+ (можливості освіти 4,0 та революції перенавичок)».
На платформах конференції (Менеджмент у сучасному закладі освіти: теорія, досвід, інновації, пошуки; Управління проектною діяльністю учасників освітнього процесу в сучасному закладі вищої освіти; Транснаціональна педагогічна взаємодія як чинник підвищення ефективності менеджменту закладу освіти) працювали секції: «Організаційно-педагогічне забезпечення підготовки менеджера освіти в Україні та країнах світу»; «Професійні компетентності менеджера освіти: інноваційна динаміка змісту, форм та методів їх формування»; «Проблеми державного та муніципального управління освітніми та неосвітніми організаціями в Україні та країнах світу»; «Стратегічні пріоритети розвитку менеджменту освіти»; «Управління проєктною діяльністю в організації»; «Національний та світовий досвід інноваційної діяльності у сфері менеджменту освіти»; «Нормативно-правові аспекти менеджменту в Україні та країнах світу».
Конференція пройшла в атмосфері доброзичливості і конструктивності. Підводячи підсумки, керівники секцій подякували учасникам за цікаві та змістовні доповіді, наголосивши на важливості порушених у них питань і необхідності продовжувати подальші наукові дослідження з актуальних питань менеджменту і освіти.