5 грудня о 12.20 спеціалісти психологічної служби провели онлайн зустріч «Волонтерство – від мотивації до реалізації». Часто ми чуємо про волонтерство в новинах та соціальних мережах – що мотивує нас до бажання теж бути корисним та допомагати іншим. Тому важливо знати, які задачі ставити перед собою, погоджуючись бути волонтером чи організовуючи волонтерську спільноту, і які для цього маємо ресурси.
Студенти, магістранти та викладацький склад кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи приймають активну участь у волонтерській діяльності, допомагаючи нашим захисникам наближати нашу Перемогу!
Волонтерство - це більше, ніж просто допомога. Це реальний внесок у розвиток суспільства та підтримку тих, хто цього потребує. Бути волонтером - це честь, що дає можливість змінювати життя людей і робити світ кращим.
Кожен з нас може допомогти, але ефективність волонтерства залежить від того, наскільки організовані процеси та налагоджена система підтримки. Співпраця з благодійними організаціями забезпечує вам можливість долучитися до вже усталеної мережі, де допомога надається швидко, точно та якісно. У нас є багаторічний досвід, сильна команда та чіткий план дій це гарантує, що ваші зусилля будуть максимально ефективними та суттєвими.
В основі волонтерської діяльності кафедри МО та ПВШ лежать три ключові характеристики:
- Добровільність. Волонтер надає допомогу за власним бажанням. Самостійно вибирає напрям, час, тривалість та обсяги своєї волонтерської допомоги. Ніхто не може змусити людину стати волонтером; це завжди її рішення й прагнення долучитися до творення кращого світу.
- Безоплатність. Волонтер не отримує коштів чи іншої матеріальної вигоди від надання волонтерської допомоги; натомість здобуває можливості для особистого розвитку, унікальні знання та навички, цінні знайомства й можливість реалізувати свій потенціал через допомогу іншим.
- Суспільна користь. Вирішення чи пом’якшення соціальної проблеми - те, навколо чого фокусується діяльність кожного волонтера. Суспільна користь може бути як для всього суспільства загалом, так і для конкретної громади, у якій мешкає волонтер. Не має значення обсяг наданої допомоги; важливо те, наскільки волонтерам удається бути поруч із тими, хто потребує допомоги найбільше.