20 березня Психологічна служба провела просвітницький захід на тему: «Синдром відкладеного життя, або давай після перемоги».
Багато українців зараз перебувають в стані очікування перемоги та повернення до минулого життя. Такий стан можна схарактеризувати, як синдром "відкладеного життя", коли людина забуває жити тут і зараз. Причинами цього є - війна, економічні труднощі та невизначеність майбутнього.
Вийти із синдрому відкладеного життя непросто, особливо в умовах війни та нестабільності. Але поступові зміни у світогляді та звичках допоможуть почати жити тут і зараз.
Пропонуємо декілька дієвих порад, які допоможуть вийти з цього стану.
- Важливо усвідомити проблему, зрозуміти, що ви відкладаєте життя на потім та задати собі питання "чому?".
- Складіть список того, що справді робить вас щасливими. Це можуть бути дрібниці (кава з другом, прогулянка), а можуть бути й великі мрії (навчання, переїзд, кар’єрні досягнення).
- Дійте поступово, маленькими кроками. Не обов'язково відразу змінювати все.
- Вчіться отримувати задоволення від моменту.
- Багато українців зараз стримують свої бажання, бо вважають, що у важкі часи це недоречно. Але якщо ви відмовляєте собі у всьому, це не допоможе іншим, лише виснажить вас. Турбота про себе — це не егоїзм, а необхідність.
- Дозуйте споживання новин та більше зосереджуйтесь на реальних кроках у своєму житті.
- Не бійтеся звернутися за допомогою, якщо почуття безнадії заважає жити, зверніться до психолога. Просити допомоги це не слабкість, а турбота про себе.
І пам'ятайте, жити зараз — це не означає ігнорувати реальність, це означає не дозволяти обставинам повністю керувати вашим життям.
Ми щиро вдячні психологічній службі Університету за такий необхідний та змістовний захід!
З повагою,
ваша кафедра менеджменту освіти та педагогіки вищої школи.