18 червня 2025 року професорсько-викладацький склад кафедри менеджменту освіти та педагогіки вищої школи взяв участь у роботі Всеукраїнського практичного онлайн-курс "Штучний інтелект в освіті".
Розвиток технологій штучного інтелекту в Україні визначається як активний та важливий тренд, враховуючи його вплив на всі аспекти життя, включаючи освіту. Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні підкреслює важливість впровадження штучного інтелекту в освіту як стратегічного напрямку розвитку. Підкреслюється, що вплив штучного інтелекту на освіту може бути значущим та обіцяючим.
Інноваційні технології, що базуються на штучному інтелекті, приносять індивідуалізацію, доступність, миттєвий зворотний зв’язок та мотивацію до навчання, що полегшує навчання та робить його більш ефективним. Однак важливо залишати людський елемент у навчанні. Незважаючи на технологічний прогрес, вчителі залишаються невід’ємною частиною навчального процесу. Штучний інтелект може змінити їхню роль, зробивши їх фасилітаторами та наставниками, але не повністю замінити людський вплив.
Взаємодія між людьми залишається ключовим фактором успіху освітнього процесу. Співпраця всіх учасників, врахування думки учнів, вчителів та батьків, а також постійне навчання вчителів новим технологіям – це необхідні елементи для успішного впровадження інновацій та досягнення високих результатів в навчанні. Впровадження штучного інтелекту в освіту – це складний процес, який потребує уважного планування, співпраці всіх сторін та розуміння впливу на навчання та суспільство. Три основні напрямки розвитку систем штучного інтелекту в освіті – оптимізація управління освітнім процесом, індивідуалізація навчання та підтримка вчителів – визначають шляхи для подальшого розвитку і вдосконалення освітнього процесу в умовах сучасного технологічного прогресу.